Important Dates


Event

Winner

Runner-Up

Top 4 Finish

Top 8 Finish

Friday - Blind Draw Doubles 501

Rick Crocker & Jon Nisbett

Larry Ballard & Wayne McCall

Tim Vasquez & John Nunn

Bob Moore & Scott Inmann

Evan Raap & Ron Patrick

Brandon Eid & Kevin Knox

Bob Beam & Gloria Albright

Frank McKinney & Phillip Brumley

Saturday - Open Singles 301 D/D

Mike Kasper

Gene Bullard

Bob Beam

Jon Dilley

Larry Ballard

Christian Haggmark

Morrison Tupper

Kirk Dzendolet

Saturday - Ladies Doubles 501

Kathy Welch & Paulette Hershner

Cindy Mitchell & Cindy McGaughey

Pam Dzendolet & Roni Doggett

Sheila Brockman & JD Stampfer

Saturday - Mens Doubles 501

Bob Beam & Larry Ballard

Christian Haggmark & Keifer Williams

John Homan & Jason Dutton

Rick Crocker & Don Gleghorn

John Smith & Chris Yates

Pito Mendoza & Norm K

Kent Johnson & Ray Chapman

Eric Pope & Kirk Dzendolet

Saturday - B/A2 Doubles 501

Frank Navarro & David DeHoyas

Tim Vasquez & Kevin Knox

Jason Cohea & Kathy Welch

Benny Vines & Morrison Tupper

Phillip Brumley & Bob Moore

Lori Stallings & Carol Beam

Stephanie Nelson & Mike Owen

Russell Brockmann & Bill Walker

Saturday - Ladies Singles Cricket

Stephanie Cunningham

Roni Doggett

Julie Withrow

Nancy Homan

Pam Dzendolet

Cindy McGaughey

Sheila Brockmann

Amanda White

Saturday - Mens Singles Cricket

Chris Yates

Bob Beam

Mike Davidson

Larry Ballard

Junior Daniels

Claude Boulet

Ricky Morales

Mike Smith

Saturday - B/A2 Doubles Cricket

Phillip Brumley & Bob Moore

Scott Inman & Paulette Hershner

Tim Vasquez & Kevin Knox

David Dehoyas & Jim Fritts

Roger Keils & Fred Brown

Ray Chapman & Bill Patrick

Barbara Barnes & Tina Rueles

Mike Lee & Alex Schaer

Saturday - Mixed Doubles 501

Larry Ballard & Stephanie Cunningham

Bob Beam & Carol Beam

Tim Vasquez & Sheila Brockman

Pito Mendoza & Paulette Hershner

Shawn Kilbury & Margaret Kilbury

Rob Bryant & Cathy Kinsley

Mike Kasper & Cindy McGaughey

Eric Pope & Lynn Kelly

Saturday - Blind Draw Doubles Cricket

Mike Patin & Cathy Davidson

Kent Johnson & Kevin Knox

Claude Boulet & John Soto

John Voyles & John Nunn

Jason Cohea & Alex Schaer

Floyd Hunter & Matt Reed

Hollis Brazier & Dana Welman

Tim Vasquez & Dave Duncan

Sunday - Adult/Youth Blind Draw Doubles 401

Craig Gagnon & Richard Moon

Dakota Brockman & Brady Salsberry

Tyler Nisbett & Bob Beam

Dalton Brockman & Ray Watkins

Keith Schwarz & Jason Cohea

T.J. Moon & Jon Nisbett

Jacob Johnson & Steve Gagnon

Caitlin Cunningham & Chris Schwarz

Sunday - Ladies Singles 501

Janet Watkins

Pam Dzendolet

Joan Bullard

Roni Doggett

Cathy Davidson

Carron Schaer

April Stafford

Laurie Moon

Sunday - Mens Singles 501

Larry Ballard

John Homan

Mike Davidson

Bob Beam

Shawn Kilbury

Ray Watkins

Kyle Smith

Jason Dutton

Sunday - B/A2 Singles 301 D/D

Pito Mendoza

Fred Carmack

Paul Soderberg

Alex Schaer

Wayne McCall

Brandon Eid

Matt Reed

Mike Lee

Sunday - Ladies Doubles Cricket

Pam Dzendolet & Roni Doggett

Cathy Davidson & Darla Henry

Raylene Gleghorn & Amanda White

Lynn Kelly & Stefanie Nelson

-

Sunday - Mens Doubles Cricket

Bob Beam & Larry Ballard

Don Gleghorn & Shawn Kilbury

Ray Chapman & John Nunn

Jeff Alsop & Dan Dekonovich

Benny Vines & Chris Miller

Alex Schaer & Mike Lee

Rob Bryant & Vince Steffen

Johnny Lofino & Steve Fisher