Important Dates


Event

Winner

Runner-Up

Top 4 Finish

Top 8 Finish

Top 16 Finish

Friday - Blind Draw Doubles 501

John Homan & Ron Patrick

Wanda Hunter & Don Gleghorn

Ralph Martinez & Igor Najdek

Chuck Dart & David DeHoyos

Jon Nisbett & Jeff Kratz

JR Cardena & Tina Rueles

Jim Lawrenz & Janet Watkins

Alex Schaer & Jose Pesina

-

Saturday - Ladies Doubles 501

Colleen Pruett & Stephanie Cunningham

Joan Bullard & Karyl Beem

Erika Hemphill & Meiling Oberg

Janet Watkins & Kay Shannon

Lorrie Duran & Ronnie Doggett

Krista Morris & Raylene Gleghorn

Teresa Wood & Julie Withrow

Tina Rueles & Stacey Huber

-

Saturday - Open Doubles 501

Mike Davidson & Hatch Austin

Dusty Hernandez & Jerry McPheeters

Joe Davis & Paulette Hershner

Jeff Kratz & Gene Bullard

Mike Nolen & Larry Ballard

Bob Beam & Byron Eldredge

Steve Gagnon & Evan Raap

Shawn Kilbury & Suszi Gagnon

John Homan & Nancy Homan

Matthew & Jeff

Karl & Pat

Paul & Chuck

Christy Pitts & Angie Pina

Schad Scott & Don Gleghorn

Kirt Johnson & Mo Elliot

Thom McDonald & Ray Watkins

Saturday - Mixed Doubles 501

Teresa Wood & Jeff Fluty

Bob Beam & Colleen Pruett

Schad Scott & Lorrie Duran

Dino Laurente & Tina Rueles

Eric & Lynn

Jerry McPheeters & Krista Morris

Jeff Kratz & Dana Kindred

Evan Raap & Janet Watkins

Larry Ballard & Tesa Scott

John Homan & Nancy Homan

Paulette Hershner & Joe Davis

Kirt J. & Ron D.

Tonya Barnett & Alex Mena

Karyl Beem & Chuck Hill

Don Gleghorn & Raylene Gleghorn

Erika & Jose

Saturday - Open Singles 501

Larry Ballard

Matthew Mowles

Mo Elliot

John Homan

Jose Pesina

Jeff Kratz

Dino Laurente

Hatch Austin

Dusty Hernandez

Chuck Hill

Carron Farrell

Joey York

Alex Schaer

Ado Balic

Krista Morris

David DeHoyos

Saturday - Blind Draw Doubles 501/Cricket

Matthew Mowles & Jon Nisbett

Jeff Kratz & Floyd Hunter

Alex Schaer & Morrison Tupper

Dana Kindred & Jim Lawrenz

Steve Reid & William Findley

Carron Farrell & Joey Young

Wanda Hunter & Mo Elliott

Mark Swanson & Lee Lienard

-

Sunday - Adult/Youth Blind Draw Doubles 401

Caitlin Cunningham & Jeff Kratz

Steve Gagnon & Craig Gagnon

-

-

-

Sunday - Ladies Singles 501

Tina Rueles

Janet Watkins

Stephanie Cunningham

Teresa Wood

Angie Pina

Joan Bullard

Tesa Scott

Dana Welman

-

Sunday - B/A2 Singles 501

Igor Najdek

Ray Watkins

Jay Interlachen

Charlie Miller

Morrison Tupper

Jim Lawrenz

Ty Heath

Joey Nisbett

-

Sunday Open Doubles Cricket

Bob Beam & Shawn Kilbury

Jeff Kratz & Gene Bullard

Don Gleghorn & Schad Scott

Casey Tointigh & OJ Juarez

Steve Gagnon & Matthew Mowles

Jeff Fluty & Dino Laurente

Ty Heath & Jeff Armstrong

Charlie Miller & Ray Watkins

-